Dereyeri mevkiinde yapımı devam eden Belören Köyü bağlantı yolunda sorunlar bitmek bilmiyor.

 

1 aydır kullanılamayan ve vatandaşların çamur içerinde gitmek zorunda kaldığı Belören Köyü yolu köylüleri isyan ettirdi. Yolun çok dik bir şekilde yapıldığı ifade eden köylüler, kış aylarında okul servislerinin ve araçların bu yoldan çıkamayacaklarını ifade ettiler.

 

Samsun Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü tarafından yapımı üstlenilen yol hakkında gazetemize gelerek şikayette bulunan köylüler, Sünnetçi ile Mıtrız Mahalleri’ne giden yolun çok dik olduğunu ve Karayolları’nın baştan savma bir iş yaptıklarını iddia ettiler.

 

Ne olmuştu?

Geçtiğimiz aylarda hafriyat kamyonlarının toprak alması ve yağışların da artması sebebiyle göçükler oluşan bağlantı yolu, önce Gerze Kaymakamı Murat Güven tarafından yerinde incelenmiş, daha sonra da insanların mağdur olmaması için hızlı bir şekilde yapımına başlanmıştı.

 

Yolun trafiğe kapalı kaldığı bir buçuk aylık süre içerisinde insanların dahi zor gidip geldiği ve çamura bata çıka yürümek zorunda kaldığı yol hakkında sular dinmek bilmiyor. Yıkılan yoldan daha dik bir yol yapıldığını iddia eden Belören köyü sakinleri, “bu yolu okul servisleri de kullanacak. Kış aylarında yollar kar, buz olduğunda bu servisler bu kadar dik bir yamaçtan nasıl çıkacak?” diyerek isyan ettiler.