Zeytinlik’te bulunan ağaçlar, ağaç katliamı yaparcasına budandı. Uzun yıllardır mahalle halkının zeytin ihtiyacını karşılayan ağaçların bilinçsiz bir şekilde budandığını ve ağaçlara zarar verildiğini gören ilçemiz vatandaşları, “bu ağaçların kesilmesinin hesabını kim verecek?” diye isyan etti.

 

Yunus Emre Caddesi’nde bulunan Zeytinlik’teki ağaçlar Gerze Belediyesi ekiplerince “budanma” amacıyla kesildi. Budama işlemi sonrası, ağaçlar büyük ölçüde zarar gördü. Zeytin ağaçlarının diplerini kazarak köklerine zarar veren çalışanlara mahalle halkı tepki gösterdi.

 

 

Gerze için de aynı duyarlılığı gösterin”

Taksim’deki Gezi Parkı olaylarını hatırlatan Gerzeli vatandaşlar, “orada bir ağaç kesildi ayağa kalktılar. Dünden beri katliam devam ediyor. Neden kimse sesini çıkarmıyor? Gerze için de aynı duyarlılık gösterilsin. Zeytin ağaçlarımıza dokunmayın” diyerek sitem ettiler.

 

Budama (!)” emrini kim verdi?

Gerze Belediye Başkanı Osman Belovacıklı’nın makamında bulunmadığı bir günde başlanan doğa katliamından Belovacıklı’nın da haberinin olmadığı iddia edilirken, bu kararı kimin, hangi nedenlerle aldığı halk arasında tartışa konusu oldu.