Boyabat'ta mermercilik yapan iki kardeş iş dönüşü serinlemek için girdikleri ırmakta boğularak hayatlarını kaybettiler. 

Boyabat İlçesi Sanayi Sitesinde mermercilik yapan üç kardeş Tanju Akbaş (29), Kubilay Akbaş (22), Tugay Aktaş (23) ve birlikte çalıştıkları Yaşar Kavas isimli işçiler Boyabat ilçesi Kadınlı Köyü'nde mezar işi yaptıktan sonra Boyabat'ta dönüş yaparken serinlemek için Gökırmak'taki suya girdiler. 


Irmağa giren Tanju Akbaş ve Kubilay Akbaş kardeşler yüzme bilmedikleri için ırmaktan çıkamadılar ve sulara gömüldüler. Diğer iki işçinin olayı jandarmaya haber vermesiyle birlikte Boyabat jandarması, itfaiye ekipleri ve 112 Acil ekipleri olay yerine geldiler. Boyabat itfaiye ekipleri göle girerek Tanju Akbaş'ın cansız bedenini dışarı çıkardılar. Ancak tüm aramalara rağmen Tugay Aktaş'ın cesedine ulaşamadılar. 

Sinop İl Emniyet Müdürlüğü'nden gelen dalgıç ekiplerinin olay mahalline gelip yaptıkları aramada Kubilay Akbaş'ın da cansız bedeni ırmaktan çıkarıldı. 

Cesetler ambulanslarla Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi morguna konuldu. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor. Ölen gençlerin yakınları hastane önünde feryat edip, sinir krizleri geçirdikleri görüldü. 

Kaynak: Boyabat Sesi