Şahin Tepesi yakınındaki yola yapılan çalışmalar neticesinde bir çözüm bulunamayınca olaya Samsun Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü el attı.

 

 

Şahin Tepesi Mevkiinde, sürekli çökerek tehlike oluşturan ve defalarca haberinin yapıldığı yolda sürekli yaşanan çökmeler vatandaşlar için özellikle sürücüler için büyük tehlike oluştuyordu.

 

Samsun Karayolları 7.Bölge Müdürlüğü ekipleri Gerze Belediye Başkanı Osman Belovacıklı’yla irtibata geçerek bozulan ve halen kaymaya devam eden yolu araştırmak üzere Gerze'ye geldi. Uzun yıllardır bir çözümü bulunamayan, basın tarafından birçok kez haberi yapılan yolun bir çözümü olmayıp yapılan onarım çalışmalarının fayda etmediği, sürücüleri zora sokan ve tehlikeye davetiye çıkaran yol için Samsun Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü olaya müdahale etti.

 

Yolun bulunduğu yerde inceleme başlatan ekip projelendirme çalışmalarına en yakın zamanda başlayacaklarını Gerze Belediye Başkanı Osman Belovacıklı vasıtasıyla duyurdu.

 

Başkan Belovacıklı ise, konuyla ilgili şu açıklamada bulundu:"Uzun yıllardır ilçemizin kanayan yarası haline gelen bölge sonunda çözüme kavuşuyor. Samsun Karayolları 7.Bölge Müdürlüğü gerçekleşen ziyarette problemleri bizzat yerinde inceleme fırsatı buldu ve gerekli tespitleri gerçekleştirdi.Bunun neticesinde de sonunda bölge çözüme kavuşuyor.Bölge Müdürü ile yaptığım görüşmede mevkiinin en kısa sürede projelendirilip çalışmaların başlatılacağı müjdesini aldım.Uzun uğraşlarımızın neticesini alabildiğimiz için oldukça mutluyum.Bu vesileyle de Samsun Karayolları 7.Bölge Müdürlüğü’ne çok teşekkür ediyorum”.