Türkiye Emekliler Derneği Esenyurt Şubesi Başkan Yardımcısı Selami Elmacı gazetemizi ziyaret etti. Aslen Sinoplu olan Elmacı, gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Kaan Töngelci’ye bayrak hediye etti.

 

Tam bir Sinop sevdalısı olan Elmacı, Esenyurt Sinoplular Derneği’nin de kurucu başkanı. 10 yıl boyunca derneğe başkanlık yapan Elmacı, Esenyurt’ta kurulan ilk matbaanın da sahibi.

 

 

Her ziyaret ettiği yere, dükkan ve mağaza açılışına ve düğünlere Türk Bayrağı hediye ettiğini belirten Selami Elmacı, 8 bin 257’nci bayrağı da gazetemiz Haber Gerze’ye hediye ettiğini ifade etti. 1915 yılında dedesinin Çanakkale’de şehit olduğuna dikkat çeken Elmacı, birlik olunduğu takdirde Türkiye’nin arkasında kimsenin duramayacağını vurguladı, Afrin’deki askerlerimize başarılar diledi; vatan toprağı için şehit düşen askerlerimizin ailelerine başsağlığı diledi.

 

Elmacı, “Sinop’ta böylesine kaliteli bir gazete kurulduğu için çok memnun oldum. Diliyorum ki ulusal formatta yayımlanan gazeteniz kalitesini bozmadan aynı şekilde devam eder” diye konuştu.

 

Genel Yayın Yönetmenimiz Töngelci ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Selami Bey bu toprakların yetiştirdiği değerli bir abimizdir. Gazetemizi ziyaret ederek bizi onurlandırmasının yanında, şehitlerimizin kanıyla sulanan ay yıldızlı bayrağımızı da hediye ederek bizi mutlu etti” dedi.