Gerze Yelken ve su sporları kulübünde altı ay önce kurulan kürek takımı büyük başarılara imza attı. 9-10 Haziran 2018 tarihinde Sapanca da yapılan Türkiye Kupası yarışlarında Tek çifte bayanlar kategorisinde Esin Uslu Türkiye 3.sü olmuştur. Zeynep Bayrak ve Pelin İmamoğlu ikilisi de finalde elenmiştir.

 

Ayrıca 4-5 Haziran tarihlerinde okullar arası Türkiye kürek yarışlarında kulübümüz sporcusu Yağız Sarıhan Türkiye 1.’si, Dilem Yıldız Ekici Türkiye 4.’sü olmuşlardır. Kürek antrenörü Yücel Altun "Çalışmalarımıza çok sıkı devam ediyoruz mücadele ettiğimiz takımlar arasında Fenerbahçe , Beşiktaş ve Galatasaray gibi takımların arasından sıyrılıp 3. olmamız ileriye dönük iyi bir başarıdır. Önümüzde ki yarışlarda başarımızın artacağına inanıyorum yaz döneminde çok sıkı antrenmanlarla devam edeceğiz. Bu yarışlara katılmamızda büyük destekleri olan Belediye Başkanımız Osman Belovacıklı’ya şükranlarımızı sunarız" dedi.

 

Gerze Yelken ve Su Sporları Kulübünde yaz boyu kürek antrenmanlarına katılmak isteyen sporseverlere hobi amaçlı kürek eğitimi de verilmektedir.