Gerzeli İş Adamı Hüseyin Yüksek, ilçemiz eğitim kurumlarının başarısı hakkında gazetemize açıklamalarda bulundu. Gerze’deki eğitim seviyesinin takdire şayan olduğuna dikkat çeken ilçemiz iş adamı, Gerze Kaymakamlığı ve ilçemizde faaliyet gösteren eğitim kurumlarının koordineli bir şekilde çalışması neticesinde Gerze’de eğitimin kalitesinin her geçen gün arttığına dikkat çekti.

 

Eğitimin, Türkiye ve Gerze’nin büyümesinde, kalkınmasında ve gelişmesinde önemli bir yer tuttuğunun altını çizen Yüksek, “iyi derecede eğitim almış bir toplum, her zaman büyümeye ve gelişmeye adaydır. Bu bağlamda da Gerze ilçemizdeki tüm anaokullarımız, ilkokullarımız, ortaokullarımız, liselerimiz ve yüksekokulumuz yetiştirdiği birbirinden yetenekli ve başarılı gençleriyle dikkat çekmektedir. Eğitim seviyesi her geçen gün yükselen ilçemiz, başta Kaymakamımız Murat Güven’in ve diğer eğitim kurumlarımızın eğitime verdiği önemden kaynaklanmaktadır” dedi.

 

Başarının Anahtarı Uyum İçerisinde Çalışmak

Gerze’deki eğitim politikalarının iyi bir şekilde düzenlenmesinin eğitimde başarıyı artırdığını ifade eden Yüksek, “İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Nazım Aksu’nun da koordineli çalışması, Gerze ilçemizde eğitimin güçlenmesine sebep olmaktadır.

 

Bu anlamda da, direkt olarak ifade edebiliriz ki, Gerze Kaymakamı Murat Güven, Gerze Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Nazım Aksu, ilçemiz okullarında görev yapan müdürler ve öğretmenlerimizin gösterdikleri gayret ve birliktelikten ötürü ilçemizdeki eğitim, diğer ilçeler ve illerle kıyaslandığında daha yüksek seviyelere çıkmaktadır. Kaymakamımız ve müdürlerimiz uyum içerisinde çalışarak Gerze’nin geleceğini tesis ederken, öğrencilerin çağdaş birer birey olarak Gerze ilçemize ve ülkemize faydalı olmalarını sağlamaktadırlar” şeklinde konuştu.

 

Gerze’de eğitim alan birçok öğrencimiz çok iyi yerlere geldi”

Gerze ilçe merkezinde ve köylerinden görev yapan okul müdürlerinin ve öğretmenlerin de hem mesleklerine hem de öğrencilere verdikleri büyük önem neticesinde eğitim kalitesinin çok ciddi anlamda arttığını vurgulayan Yüksek, “takdire şayan olan eğitim seviyemiz sayesinde, lise düzeyinde eğitim almış olan birçok öğrencimiz şu anda çok iyi yerlerde görev yapmaktadırlar. Bu vesileyle, Gerze Kaymakamımız Sayın Murat Güven’e, İlçe Milli Eğitimi Merkezi Müdürümüz Sayın Özgür Tokgöz’e ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürümüz Sayın Nazım Aksu’ya, bu ilçenin bir iş adamı olarak şahsım adına teşekkür ediyorum” dedi.