Bir Gece Ansızın Gelebiliriz” dedik, yine bir gece ansızın geldik. Ve terör unsurlarına Suriye’nin topraklarına huzuru sağlamak için girdik ve adına da güveni ve istikrarı simgeleyen “ Zeytin Dalı Harekatı” dedik. Ne mutlu ki bize ordumuz, milletimiz el ele bu zorlu mücadelede tüm dünyanın “Ne yapıyorsunuz?” Demelerine rağmen kararlılıkla, cesaretle korkusuzca ülkemizin bekası için ne gerekiyorsa onu yaptık.

Artık eski Türkiye yok... Eski Türkiye olsa bunların hiçbiri mümkün olmazdı, olamazdı. İşte bu duruşun önemli bir mimarı var Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan var. Dünyanın gözünün içine baka baka “ Dünya Beşten Büyüktür” diyen,  yine “One Minute” ile muhattabına ve dünyaya tarihi bir ayar veren güçlü bir liderimiz var. Hanginiz Hatay’da Harekat Merkezinde operasyonu Askeri parka ile yöneten bir Cumhurbaşkanı’nı görüp gururlanmadınız? Hanginiz “ Terör bitene kadar Afrinde Mücadelemiz devam edecek” diyerek” dik duruş gösteren bir Cumhurbaşkanını alkışlamadınız. Eminim ki muhalif de olsanız bu tablolar hepinizi gururlandı. Ve çok daha güçlü bir devlet olduğumuzu hissettiniz. Kısacası dünya istese de istemese de Türkiye Afrin de destan yazmaya devam ediyor.
Zeytin Dalı Harekatı’nda bir tarafta genetik kodları ile binlerce yıllık askeri geleneğimizin Şanlı mirascıları askerlerimiz,  diğer tarafta ise tamamen yerli ve milli üretimlerimizle terörü döven, yok eden silahlarımız var. Eskiden “ Eski Türkiye’de bize silah verin” diye kapısını aşındırdığımız Avrupa ülkelerine şimdi biz silah verme noktasına geldik. Bu başarı hiç kuşkusuz kararlı politikaları ile hükümetimizindir.  Afrin’de ordumuzun gücüne güç katan tamamen yerli ve milli silahlarımız operasyonun yıldızları oldu. Yine şüphesiz o silahları kullanan göğsünde iman dolu serhadleri olan şanlı Mehmetçiğimiz bir kere daha dünyanın en büyük ordusu olduğunu gösterdi. Operasyonda şimdiye kadar 400’ün üzerinde terörist ölü olarak ele geçirildi. Yüzlerce köy PKK/Pyd terör örgütünün elinden kurtarıldı. Hainler kaçıyor,  bizler de sonuna kadar kovalıyoruz.
Bu arada  bir medya mensubu ve operasyonu yakından takip eden bir haber spikeri olarak da şunları söylemeliyim, bazen operasyonun neredeyse koordinatlarına varıncaya kadar yayınlar yapılıyor. Bu durumlara çok dikkat etmeliyiz çünkü hain terör örgütü mensupları bu yayınları seyrediyor ve karşı istihbaratta bulunabiliyorlar. O sebeple gizlilik içerisinde yürütülen bu operasyonda bizlere yani medya mensuplarına önemli görevler düşüyor. Bunun bilinciyle yayınlarımızı yapmalıyız.

Şanlı ordumuz, Mehmetçiğimiz ve milletimiz ile bu operasyonu da başarıyla tamamlayıp terör unsurlarının tamamını Yok edinceye kadar mücadelemiz sürecek. Sırada neresi mi var? Tabii ki Mümbiç....